LASTE TAIMETOITLUS – TERVE LAPS TERVEL MAAL

TEA ROHKEM, MURETSE VÄHEM, OLE TERVEM

 

 

Eestis soovitavad arstid hakata toitma last lihaga alates 6 elukuust. Kallid vanemad – enne kui teha oma lapsele sellise nõuandega olulist kahju – tõsta oma teadlikkust, saa tuge oma arvamusele.

TEA ROHKEM, MURETSE VÄHEM, OLE TERVEM

Väga oluliseks peab USA Vastutustundega Arstide Kommitee märkida, et punane liha ei ole ideaalne laste pikaajalise tervise suhtes. Liha on rikas rasva ja küllastunud rasv poolest, mis toodavad selliseid kroonilisi haigusi nagu südamehaigused, 2 tüübi diabeet ja mõningad vähi vormid. Liha sisaldab ka kolesterooli, mis on tõenäoliselt haigusi põhjustavaks aineks. 

Tänapäeva pandeemiliseks kuulutatud diabeet, mis haarab endaga arenenud riikides üha rohkem lapsi on otseselt seotud nii liha- kui lehmapiima tarbimisega.

Lapsed jäetakse ilma nende loomulikust toidust ja viiakse kunstlike stimulanttoitudega tõsiste krooniliste haiguste keskele.

Kuidas vältida hüperaktiivsust, diabeeti, südamehaigusi, ülekaalu? Millist toitu pakkuda lapsele alates sünnist, et kõik tema toitainelise vajadused oleksid kaetud? Kuidas ennast ja oma last kaitsta väheteadlike spetsialistide nõudmiste eest – koos leiame vastused ja teeme lastele sobivat toitu Tuula külas, Keila külje all.

Vaatame, mida räägivad pikaaegsed vastutustundega arstid laste toitumisest: Dr MacDougall, Benjamin Spock, Dr Douglas Graham,MD Charles Attwood, kes lastearstina oli

      Ameerika pediaatrite liidu kauaegne liige

      Oli lapsena allergik ja astmaatik

      Pikaaegne taimetoitlane, tema lapsed ja lapselapsed on taimetoitlased

      On avaldanud juba 1995 aastal väga populaarse raamatu laste taimetoitlusest: (Dr. Attwood´s low fat prescription for Kids)  

 

Ühele inimesele hind etteregistreerimisel 20 EUR.   Lapsed on tasuta

Kursust viib läbi Sille – Sille on toitumisnõustaja, Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Cornelli Ülikooli Taimedel põhineva toitumise instruktor. Vegetaarlane 8 aastat, toortoitlane kolmandat aastat. 5 lapse ema.

Kursus toimub 13. augustil laupäeval Elja talus, Tuula külas, Keila lähedal  www.paikesetoit.ee

Grupi suurus 20  inimest (+ lapsed).

Registreerimine ja info Ly lykerdo at hotmail dot com   53426706