Päikesetoidud Sinu Südamele

 

 

Südamehaigused on Eestis esmane surma põhjus - aastas sureb südame- ja

veresoonkonna haigustesse 10 000-12 000 inimest. Vale elustiili tõttu haigestuvad

inimesed Eestis südamehaigustesse sageli juba keskeas. Südamehaiguste puhul esineb ka teatud perekondlik eelsoodumus, kuid eelkõige on südamega seotud probleemid seotud otseselt inimese elustiiliga. (allikas:Tervise Arengu Instituut)

Statistikaameti andmetel moodustasid 2005. aastal Eesti naiste surmapõhjustest 61 protsenti südame-veresoonkonna haigused, meestel oli vastavaks näitajaks 46 protsenti

 

Läheme veidi tagasi. Isegi täna, kus ameeriklased märgivad, et nad on püüdnud hävitada kogu maailma oma ameerikaliku dieediga, isegi täna on rahvusi, kes tunduvad olevat sellest pääsenudJ. Ei, need ei ole eestlasedJ - need on sisemaa hiinlased, Paapua mägielanikud, Kesk-Aafrika hõimud ja Tarahumara indiaanlased Mehhikos. Kui te olete südamearst ja kavatseksite nende juurde tööle minna – siis unustage see. Jääksite tööta, võite hakata pliiatseid müüma. Neil ei ole südamehaigusi.

Kui uurida tähelepanelikult meie lapsi, siis kuskil 12 aastaselt on toimunud unearteri paksenemine. Olete juba kuulnud statiinide andmisest lastele. Ja olete kuulnud ka kindlasti, et statiine tahetakse hakata lisama joogivette (Ameerikas küll aga me astume ju jälgedes, me püüame teha nii nagu nemad). Kui võimsad võivad olla ravimifirmad? Kui võimsaks te lasete neil kasvada? Kui anda statiine juba lastele, mis saab siis nendega 6-8 aasta pärast. Me teame täpselt et Korea ja Vietnami sõduritest 80% oli südame arterid umbes. Kui teile see uuring ei meeldi, siis neid on rohkem kui üks. Kui arvate, et seda teeb sõda – vaatame siis tänapäevaseid tsiviilelanikke ( uuring The Pathobiologic Determinance of Atherosclerosis in the Young). Nende hulgas, kes on surnud õnnetuste, suitsiidi, mõrva läbi 16 ja 34 eluaasta vahel, on südamehaigused laialt levinud. Isegi 16 aasatasel türukul on tänapäeval juba näha selle haiguse esimesed märgid. Seega teeme just meie võib-olla midagi väga valesti – kui osadel teistel rahvustel seda probleemi ei ole. 

 

Los Angelese konverentsil esinenud Lew Kulleril on suurepärane 10 aastane kardiovaskulaarsete haiguste uuring. Lew Kuller on Pitsburgi Ülikooli professor. Kuller märkis: „Kõigil meestel, kes olid 65 aastat vanad ja naistel, kes olid 70 aastat vanad ning toitusid tüüpilise Lääne dieedi järgi olid südamehaigused.” Neil ei ole veel insulti, ei ole veel infarkti või teisi südamehaigustega seonduvaid haigusi nagu dementsust ja nõrkust (frailty). Framinghami Uuringus vaadati tuhandet inimest 50 eluaastas, mõõdeti nende vererõhku ja sama korrati 20 aastat hiljem, kui nad olid 70 aastased - hüpertensioon oli 90% inimestest. 

 

KURSUSEL räägime ka teooriast, kuid õpime praktiliselt oma südant hoidma:

Kuidas hoida südant oma elustiiliga

Kuidas hoida oma laste südant

Kuidas toituda südamesõbralikult ja kuidas valmistada südamesõbralikke toite

Valmistame vähese rasvasisaldusega maitsvad südamesõbralikud toidud.

Nädala soovituslik menüü südamehaiguste puhuks

Kuidas loobuda liigsest rasvast, soolast, suhkrust, rafineeritud toodetest, lihast ja piimast. Millega neid asendada, et tulemus oleks tervist toetav.

Kui sinu süda on terve ja tugev, on sinu keha võimeline energiliselt tegutsema väga pikka aega.

 

Kursusel järgime Cornelli Ülikooli taimedel põhineva toitumise kava ja dr. Esselstyni soovitusi.

Dr. Caldwell B. Esselstyn, Jr.,

Bill Clintoni südant taimetoitlusega raviv arst tegeleb südamehaigustega, nende ennetamise ja raviga alates 1985 aastast. Südamehaigused on nr 1 surmapõhjus USA-s ja kogu Lääne maailmas.

C. B. Esselstyn on võitnud olümpiamedali ja töötanud pikka aega Clevelandi kliinikus. Clevelandi kllinik on USA südamekliinikutest (ja jälle siis arenenud riikides) 1. kohal oma heade tulemuste tõttu. Esselstyn on ravinud nn elustiili meditsiiniga (ilma ravimeid ja operatsioone kasutamata) terveks raskeid, mitmeid operatsioone läbinud, tavameditsiini pooltmaha kantud südamehaigeid. Tema poolt ravitavate haigete  uuring  kestis 30 aastat, kõik tema grupis alustanud rasked haiged on ka täna kõik elus ja terved.

Ainult Sina  ise saad ennast ravida.!!

Ühele inimesele hind etteregistreerimisel 26 EUR.   Lapsed on tasuta

Kursust viib läbi Sille – Sille on toitumisnõustaja, Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Cornelli Ülikooli Taimedel põhineva toitumise instruktor. Vegetaarlane 8 aastat, toortoitlane kolmandat aastat.

Kursus toimub 23. juulil pühapäeval Elja talus, Tuula külas, Keila lähedal  www.paikesetoit.ee

Grupi suurus 20  inimest (+ lapsed).

Registreerimine ja info Ly lykerdo at hotmail dot com   53426706