välja on kujunemas teadmatute ametnike kildkond, kes hakkab meenutama Hispaania inkvisatsiooni. Filmi “Forks Over Knives” vaatamisel tegin ma ettepaneku Viljandi Sotsiaalametile tulla tasuta filmi vaatama - ei kippu ega kõppu. Ametkond on piisavalt uhke oma teadmatuse üle ega soovigi ennast täiendada ega harida. Mis siis ikka. Harigem vanemaid. Ja meil on ka Vastutustundega Vanemate Liit! Teadmiseks teile, kes te sama asjaga kokku puuutute - meid on rohkem ja me oskame ühiselt ka lahendusi leida.Aga võtame siis selle NÄLJA päris ametlikult ette. MIS ON NÄLG? Miks seostatakse taimetoitlust automaatselt näljaga? 

Wikipedia annab nälja (starvation) mõisteks - Nälg on kalorienergia, toitainete, vitamiinide puudujääk. Nälg on alatoitluse kõige ekstreemsem vorm.http://en.wikipedia.org/wiki/Starvation

Üks põhilisemaid näljahaigusi nimega kashwiorkor on põhjustatud kalorite ja valgu ühisest puudujäägist . Meditsiinilised põhjused nälja osas on: anoreksia, buliimia, kooma, diabetes mellitus, pidev oksendamine, tsöliaakia, raske depressioon, seedekulgla haigused.

Keskkondlikud põhjused: sõda, äärmine puudus, vaesus, pikk paastumine

(igal aastal sureb nälga 6 miljonit last). 

Niisiis ei ole nälja põhjuseks ametlikult taimetoit. Ja peale Eesti seda kusagil ka ei arvata. Miks siis meie ametnikud, õpetajad ja arstid seda arvavad? Vastus tundub liiga lihtne - kui nad lähevad koju, lõunat sööma või katavad kodus pidulauda, on taldrikutel:

 
 Kana...
 
 

 

  
 

 Lammas...

 juust...
Ja kindlasti vorstikest-singikest...
piimatooteid kindlasti...


Eriti hämmastav on, kui sulle märgitakse, et laps ei saa seda, mida poes müüakse. Miks on pood tervisliku toitumise eeskuju? Kas seetõttu, et 100 aastat tagasi oli seal ainult puhas naturaalne toit?  Või seetõttu, et täna enam inimene ise ei mõtle - tema eest mõtleb ...vabandage, aga kes? Õpik - vaevalt. Ma võin siinkohal üles lugeda sadu raamatuid-õpikuid, mis tõestavad, et poes ei müüda toitu. Professor see või too? Sama lugu - neid, kes väidavad vastupidist, on samuti väga palju. Ühiskond? Milline ühiskond? See, kes käib poes, on haiglas, apteegis, kirjutab ajalehes ja see, kelle seljas on valge kittel??? Kes on see, kes ütleb, mis on õige toit inimesele? Kelle ütluse alusel võtab arst-sotsiaalametnik endale jumaliku õiguse öelda, et tema taldrikul olev toit peab olema ka minu lapse taldrikul