Meist

Nüüdseks olen 13 aastat söönud taimetoitu, 8 aastat toortoitu, aina liikunud ning vaimustunud sellest, mis on. Ma ei ole täiuslik ja aiman, et vaid sellisena saan ma igas hetkes elada täielikult. Olen õppinud toitumisnõustamist internetis, saanud instruktori tunnistuse Plant Based Nutrtion (taimedel põhinev toitumine). Kuulanud prof. Colin Campbelli (The China Study, The Whole), MD Esselstyn, MD McDougall, Brendan Bazier, PhD Antonia Demas, PhD Doug Lisle loenguid.

Külastanud toortoidufestivale Taanis ja USAs ning osa võtnud töötubadest, semianridest, loengutest, mida on andnud maailma tuntuimad ja parima tervisega toortoitujad: Anne Osborne, DR Douglas Graham (80/10/10 diet), prof. Rozalind Graham, Michal Arnstein (Frutiarian), Grant Campbell, dr Rick Dina, dr Robert Lockhart, Harley Johnston (Durianrider), Chris Kendall, Tord Lyseving, Dan McDonald, Don Bennett, Dr Samuel Mielcarski, Ellen Livingston, Karen Ranzi (Raising superhealthy children)

2013-2016 olen täiendanud ennast biokeemia ja globaalse tervise alal ülikoolis, Inimkeha mikrobioomi alal, Vähihaiguse olemuse ja ravi alal, Toitumisega seotud haiguste põhjuste alal, Toitumine ja tervis: makro/mikrotoitained ülesöömine/ alatoitlus osas, Inimfüsiologia alal, Käitumusliku meditsiini alal, Spordifüsioloogia alal, Laste toitumise ja tervis alal, Narkootikumide-meelemürkide mõju ajule ja palju muud.

Päikesetoidu lehekülje pealkirja järgi arvates peaks see olema ainult toidust, kuid ei ole seda mitte. On palju asjaolusid ja faktoreid, mis mõjutavad tervenemist ja haigestumist ning elu ennast. See on väga kirev ja kompleksne tervik. Meie koduleht jaguneb kolmeks põhiosaks: toitumine, elustiil ja vaimu/keha side ning vahel puistan lihtsalt oma mõtteid paberile. Hirme, mis toitumisega seotud on kuhjade viisi. Võid leida iseenda ja jumala iseendas sellesama taldriku kaudu, mis on sinu laual. Kui vaid maldad seda vaadata – vaadata, mis sealt tegelikult on. Kui sa paneksid peas kinni kõik raamatud ja õpitud tarkused ja autoriteetide ütlused ja õpetajate manitsused. Kui sa läheksid nii aeda – kaasas vaid intuitsioon, usk endasse, maitse-, lõhna-, nägemise-, kompimisemeel – mida sa valiksid toiduks niisama, ilma maitseaineteta, töötlemisvahenditeta, tapmisvahenditeta.

Mina valiksin puuvilja ja marja. Mida naudiksid kõige rohkem sina?

Ja ärge otsige mitte oma teadmiste sügavust teiba või kajaloodi abil.

Sest teie olemus on piiritu ja mõõtmatu meri.

Ärge lausuge: ”Olen leidnud tõe”, vaid pigem: „Olen leidnud ühe tõe”:

Ärge öelge:” Olen leidnud hinge raja”: Öelge pigem: „Olen oma teed mööda rännates kohanud hinge”.

Sest hing kõnnib kõiki radu. Mitte sirgjoont pidi ei kulge hing, ega kasva ta otsekui kõrkjas.

Hing avaneb aegamisi otsekui lootus, loendamatud õielehed üksteise haaval.