Sille

   

 Nüüdseks on Sille päris palju kordi seadnud sammud suurelt teelt sissekäimata radadele. Olen seisnud tundmatute teede otsas hirmu ja kõhklustega, kuid  seletamatu sund ja igatsus on mind pannud esimesi samme tegema. Ma ei ole täiuslik ja aiman, et vaid sellisena saan ma igas hetkes elada täielikult. Luban ennast rajal endal vormida  ja iga sammuga rullub tee lahti selles suunas, mida vaja. Alustasin taime- ja toortoiduga 14 aastat tagasi ja Päikesetoidu blogi hakkasin pidama aastal  2009, Päikesekooli blogiga alustasin 2013. Liikusin edasi  lihtsama, kergema ja vähem lõhkumist nõudva teekese -puuviljade ja vabaõppe juurde. Lapsed õpivad entusiastlikult ilma koolimaja vahendajana kasutamata ja see on viinud meid paljudele reisidele üle kogu maailma. 

Olen lõpetanud Taru Ülikooli, õppinud toitumisnõustamist Eestis, saanud tunnistuse Plant Based Nutrtion (taimedel põhinev toitumine) Cornelli Ülikoolis. Kuulanud prof Colin Campbelli (The China Study, The Whole), MD Esselstyn, MD McDougall, Brendan Bazier, PhD Antonia Demas, PhD Doug Lisle loenguid. Külastanud toortoidufestivale Taanis JA USAs ning osa võtnud töötubadest, semianridest, loengutest, mida on andnud maailma tuntuimad ja parima tervisega toortoitujad: Anne Osborne, DR Douglas Graham (80/10/10 diet), prof. Rozalind Graham, Michal Arnstein (Frutiarian), Grant  Campbell, dr Rick Dina, dr Robert Lockhart, Harley Johnston (Durianrider), Chris Kendall, Tord Lyseving, Dan McDonald, Don Bennett, Dr Samuel Mielcarski, Ellen Livingston, Karen Ranzi (Raising superhealthy children)

Selle asemel, et lugeda/vaadata/kuulata tänase meedia meeletut infomüra, olen valinud teemad (toitumise, inimese tervise, globaalse tervise, valu, stressi, liikumise), millega  põhjalikumalt tutvust teha. Sestap olen 2013-2017 täiendanud ennast biokeemia ja globaalse tervise alal Harvardi ülikoolis, Inimkeha mikrobioomi alal Colorado Ülikoolis, Vähihaiguse olemuse ja ravi alal Ohio Ülikoolis, Toitumisega seotud haiguste põhjuste alal Potsdami Ülikoolis, Toitumine ja tervis: makro/mikrotoitained ülesöömine/ alatoitlus osas Wageningeni Ülikoolis, Inimfüsiologia alal Duke Ülikoolis,  Käitumusliku meditsiini alal Karolinska Ülikoolis, Spordifüsioloogia alal Melbourne ja McGilli Ülikoolides, Laste toitumise ja tervis alal Stanfordi Ülikoolis, Narkootikumide-meelemürkide mõju ajule Emory ja Adelaide ülikoolis, ülekaalu osas Readingi Ülikoolis jm. 

 

Ja ärge otsige mitte oma teadmiste sügavust teiba või kajaloodi abil.

 Sest teie olemus on piiritu ja mõõtmatu meri.

 Ärge lausuge: ”Olen leidnud tõe”, vaid pigem: „Olen leidnud ühe tõe”:

 Ärge öelge:” Olen leidnud hinge raja”: Öelge pigem: „Olen oma teed mööda rännates kohanud hinge”.

 Sest hing kõnnib kõiki radu. Mitte sirgjoont pidi ei kulge hing, ega kasva ta otsekui kõrkjas.

Hing avaneb aegamisi otsekui lootos, loendamatud õielehed üksteise haaval.

Kahlil Gibran

 

Toidusõda Domus Dorpatensises

 

5. märtsil 2014 toimus Domus Dorpatensise toiduantropoloogia sarja üritus Toidusõda - eri toitumissuundade esindajate vahelile debatt, milles osalesid Sille Poola (toortoit), Katre Keerd (gluteenivaba toit), Virko Kask (veedalik taimetoit) ning Külli Holsting (toitumisnõustaja).

Teine Toortoidufestival Elja talus

 

Eesti Ekspressi video

Hallo, Kosmos! Alkeemia Akadeemia VI: Toit & tervis - 27. oktoober

 

Hallo, Kosmos! Tervislik toitumine - 23. september