Kas teate, et Alaskal on toortoidu restorane ja ka toortoidulisi. Mis M.D. G. Cousensi Alaska uurimusest välja tuli seda räägime soojendavate toitude kursusel. David Wolfe, P. Pitchfordi, V. Boutenko, D. Chopra jt soovitused külmatundlikkusest ülesaamiseks.

Läheme talve soojade toortoitudega. Räägime: soojast-külmast Yin-yan printsiibist lähtuvalt, mis värvi on soojad toiduained, erinevad lähenemised kehsoojuse tekkimisele.
Soojad supid, soojendavad joogid, külluslikult soojendavaid maitseinesegusid, soojendavad vahepalad ja soojad põhitoidud. Kõik ikka jätkuvalt elus, orgaaniline ja päikseline. Oled oodatud osa võtma ja jagama!
Soojad ja soojendavad toortoidud talvel.
TOORTOIT - Inimkonna kõige viimane toitumistrend on ühtlasi ka kõige esimene. Toortoitumine oli inimese kõige esimene võimalus ja nii kehalise, hingelise kui vaimse tervise huvides on vajalik liikuda tagasi elusa tervendava toidu juurde. Inimese keha rakud uuenevad 97-99% ühe aasta jooksul. Millest ehitatakse üles meie pidevalt uuenevad keharakud? Millise energeetilise laengu anname me oma kehale toiduga? Nüüdsel ajal müüakse kauplustes toiduaineid ja poolfabrikaate, mis sisaldavad tervisele ohtlikke kemikaale. Kuid ka kemikaalivaba toit ei pruugi alati olla täisväärtuslik. Intensiivne maaviljeluse tagajärjeks on sageli mikroelementidevaene pinnas, põllumajandussaadused ei pruugi täita kõiki keha vajadusi. Liiga intensiivne teravilja tarbimine on viinud tsöliaakia ja gluteeni talumatuseni. Suurpõldudel kasvatavas taimes on mineraalaineid-vitamiine kuni 70% vähem, kui väiketalupidamises mahedalt teiste taimede seas kasvanud taimes. Kas minna edasi järjest suureneva toidulisandite tarbimisele või muuta oluliselt oma toitumisharjumusi.

Parim toit nii täiskasvanule kui lapsele on puhas, värskelt valmistatud ja pH-tasakaalus kodumaine toit. Inimene ei ole kosmonaut ega tegelane ulmefilmist, me ei saa ega suuda tarbida ainult konserve, tablette, kapsleid, tuubist välja pigistatud tundmatut pastat.
Elus toit on inimesele loomulik alates sünnist, kui ta saab rinnapiima. Tänapäeval ei kahelda enam rinnapiima eelistes kõikvõimalike asenduspulbrite ees. Loomulik toit annab terveima valiku kõigist toitainetest. Elus ehk toores toit toodab kehas rohkem energiat ja on seega aluseks pikale tervele elueale
  Räägimesellest, mis on tervislik toortoit ja millised on toortoitumise puhul tarbimise üledoosid ja kuidas neid vältida. Leiame ka vastuse küsimusele, kas külmas kliimas on toortoitumine võimalik.
o Vaatame üle Eestis kasvavad söödavad taimed – juurtest latvadeni, tuletame meelde nende imelisi omadusi. Räägime rohe-rohelisest ja kuidas seda talvel leida.
o Valmistame tervislikke ja maitsvaid (ka pH-tasakaalustavaid)  smuutisid, suppi, salateid ja põhirooga
o Tuletame meelde kõik vanad nipid, mille abil meie kauged esivanemad hoidsid ennast terve ja tugevana ning kasvatasid üles terve põlvkonna.
Ühele inimesele hind etteregistreerimisel 400 krooni. 

Kursust viib läbi Sille – Sille on toitumisnõustaja, Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. On 7 aastat vegetaarlane, suuresti tänu isiklikule kogemusele (5 last) otsinud ja praktiseerinud tervendava ja energiat andva toidu valmistamist aastaid.. Toortoitlane teist aastat.


o Kursused toimuvad 20. novembril laupäeval kella 12-16 Tallinnas ja 27. novembril Viljandimaal Karksi vallas Murri häärberis.
o Grupi suurus 15 inimest (+ lapsed).
o Registreerimine ja  täpsem info Sille 51 87588 84silleke at gmail dot com