KURSUS: PÄIKESEPÜHAPÄEV – päikesetoidu ja päikesejoogi valmistamine

 

Hoolimata sellest, et teatud allikad on meil järjest soovitanud, ennast kinni katta ja päikese kätte mitte minna - on Vaimse  Tervise Instituut (National Institutes of Mental Health in Bethesda, Maryland) teinud avalduse: Toidu, õhu ja vee kõrval on PÄIKE kõige olulisem ellujäämise faktor inimese elus.

Kui imeline on Päike – ei ole elu ilma temata.  Inimorganism on keerukas ja täpselt töötav biokeemiline laboratoorium, kus kõik elundid ja süsteemid on omavahel seotud.   

 Päike annab meile väga palju – tal on palju pakkuda – kuid hirmust elu enese eest oleme katnud oma pead ja silmad; määrinud end sisse kaitsekreemidega, varjunud seinte vahele. Vaatame aknast välja, kui võimsad on puud, kui kaunid on õied, kui karge on õhk, kuidas ELU - ilma kreemideta, prillideta, seinteta - päikese all aina uimastavalt lõhnab, laulab, tantsib looduse rütmis. Sealt seinte vahelt kahvatu ja tuimana piiludesJ - tuleme välja ja õpime oma hirmude taha vaatama – seal ei ole mitte midagi, tühjus. Ei too päike meile kahju ühelgi tasandil – kui teda kuulata, tunda ja temast aru saada.

 Kui palju oivalist saadab meike päike oma erinevate kiirguste, oma soojusega, läbi toidu ja vee ja õhu.

Ka teadus on õppinud päikese ravitoimet austama ja seda ka seletama – meile, tänasesse päeva arusaadavamaks tegema.

On palju võimalusi kaasata päike meie igapäevastesse tegmistesse ja seeläbi leida taas side tervikliku loodusega.

Päikesega on ravitud, toetatud, jalule tõstetud, toniseeritud – unustusse on ta vajunud , kuid tuletagem lihtsalt meelde. Taastagem oma side eluga.


 
KURSUSEL RÄÄGIME:

PÄIKESE kiirgustest ja tema mõjudest, valgusest ja selle vajadusest inimesele, talveunest ja rändamisest, kasvamisest ja masendusest ning loomulikult päikesetoidu ja päikesejoogi suurepärasest toest meie kehadele. Päikesevaatmisest ja silmanägemisest. Lastest ja päikesest. Päikesevõtmisest ilma keemiliste kaitsevahenditeta. D vitamiinist – päikesevitamiinist jpm, tuletame ka meelde, mida igal aastaajal päike meile annab jpm

Õpime tegema ja sööma külluslikku päikesetoitu, joome päikesejooke (taimedel põhinev toitumine).  Lapsed valmistavad omale sobiva päikesetoidu koos Ly ja Margega. 

 

Ühele inimesele hind etteregistreerimisel 26 EUR.   Lapsed on tasuta

Kursust viib läbi Sille – Sille on toitumisnõustaja, Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Cornelli Ülikooli Taimedel põhineva toitumise instruktor. Vegetaarlane 8 aastat, toortoitlane kolmandat aastat.

Kursus toimub 05. juunil pühapäeval Elja talus, Tuula külas, Keila lähedal (eelistatult hoopis linnast väljas rohelise sees) www.paikesetoit.ee

Grupi suurus 20  inimest (+ lapsed).

Registreerimine ja info Ly lykerdo at hotmail dot com 53426706