Registreerumine alates 25. veebruarist!

TAIMEDEL PÕHINEV TOITUMINE 

Tule kuulama taimetoitluse teaduslikke aluseid, kõige viimaseid teadusuuringuid ja edukate südamehaiguseid ravivate doktorite kogemustel põhinevat praktilist kursust.

USA-s on loodud Plant Based Nutrition kursus, et tõsta ravi- ja perearstide teadmisi, toitumisspetsialistide täiendamiseks ja inimestele, kes soovivad olla tervemad– kas tasub oodata, kuni sinu raviarst kursuse läbib – tule ja õpi ise taimetoitumise aluseid kõige innovatiivsema, teaduslikult  põhjendatud ja praktikas kasutatud materjali põhjal. Sa oskad ise oma tervise eest hoolt kanda, oskad orienteeruda toitumisnõuannete sasipuntras, oskad vastata stagnatsiooniaegsetele küsimustele taimetoitlaste raua, kaltsiumi, valgu, B12 jms kohta, oskad oma laste valikute eest seista:

Ph.D. Colin Cambell , Ph.D. David Pimentel, Ph.D. Antonia Demas, M.D. Caldwell Esselstyn, Ph.D. Doug Lisle jpt on ise uuringute läbiviijad, kirjutanud teaduslikult tõendatud raamatud, andnud teadusel põhinevad, kuid kergesti arusaadavad selged vastused, juhised taimetoitluse tervisliku ja tervendava mõju kohta. Mahukad uuringud tõendavad selgelt, et vähk, südamehaigused, diabeet on seotud loomset päritolu toidu tarbimisega.

Ph.D. T. COLIN CAMPBELL:

Rohkem kui 40 aastat on Dr T. Colin Campbell olnud toitumisalaste uuringute läbiviijate esireas. Tema poolt läbiviidav Hiina uuring (The China Study), on kõige mahukam uuring, mis on tervise ja toitumise alal üldse kunagi läbi viidud. Cmpbell on Cornelli Ülikooli Toitumise Biokeemia Jacob Gould Schurman Professor Emeritius. Ta on avaldanud rohkem kui 300 uuringutega seotud dokumenti ja on bestselleri The China Study kaasautor. Campbell on pidanud loenguid kogu USA-s, Hiinas, Euroopas. Ta on tugevalt julgustanud   raviarste, kelle toitumisalaste teadmiste baas on väga väike või puudub hoopis. Arstid on omaks võtnud kursuse „Plant-based nutrition” ja saanud seda kasutada mitte ainult haiguse ennetamiseks vaid ka   haiguse ravis ja tervise säilitamises.

Campbelli printsipiaalne teaduslik lähenemine on andnud võimaluse välja tuua toitmisalased põhjused vähi tekkimises ja pikaajalise tervise osas.

UURINGUTE KESKMES:

Dieedi, toitumise ja krooniliste haiguste omavahelised seosed, etioloogia

Toitumise efektid kantserogeenid ja väliskomponendid metabolismis

Aflatoksiini/maksavähi seosed

Riskide hindamine ja tokseemia

 

HIINA UURING (raamat The China Study)

Läbides Hiinas käimasolevat totiumisuuringut haarab raamat kaasa ka toitumise ja südamehaiguste, diabeedi ning vähi vahelised seosed. Ülevaade selgitab ka toitumisalaseid väärteese ja segadusse ajavaid väiteid, mis on toodetud suurettevõtjate võimsa lobitöö, valitsuse entiteedi ja erapoolikute teadlaste poolt. Ajaleht The New York Times nimetas antud uuringu „Epidemiloogia alase Grand Prix vääriliseks” ja „kõige põhjalikumaks ning  suurimaks uuringuks, mis eales on läbi viidud uurimaks toitumise ja haiguste riski omavahelisi seoseid”.

§ Kuidas toitumisalased muudatused annavad võimaluse diabeetilistel patsientidel jätta maha oma rohud

§ Kuidas südamehaigused on välditavad üksnes toitumisharjumuste muutmisega

§ Kuidas rinnavähk on seotud naissuguhormoonide tasemega veres, mis on samuti määratletud tarbitava toiduga

§ Kuidas piimatoodete tarbimine suurendab prostata vähi riski. 

§ Kuidas antioksüdandid puu- ja aedviljades annavad parema vaimse jõudluse vanas eas 

§ Kuidas neerukivid on välditavad tervisliku toitumisega

§ Kuidas 1 tüübi diabeet, kõige laastavam haigus, mis võib tabada last, on kindlalt seotud imiku toitmisega 

Räägime teaduslikest uuringutest ja edukatest praktikatest:

AINULT  LOOMNE VALK PÕHJUSTAB VÄHKI

AINULT LOOMSE PÄRITOLUGA TOIT SISALDAB KOLESTEROOLI – SÜDAMEHAIGUSTE PÕHJUSTAJAT

B12  LIHA- JA PIIMASÖÖJATE VIIMANE KANTS ON LANGENUD

KUIDAS RAVIMID JA TOIDULISANDID VÕIVAD AIDATA KAASA VÄHI, DIABEEDI JA TEISTE RASKETE HAIGUSTE TEKKELE

 

Kursuse viib läbi toitumisnõustaja Sille Poola. Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Läbinud Cornelli Ülikooli Plant Based Nutrition kursuse. Vegetaarlane 8 aastat, toortoitlane. 5 last. www.paikesetoit.ee, www.paikesetoit.blogspot.com

Kursus toimub  26. märtsil  (grupp on täis) Tallinnas (terve päev):

1.    Taimetoitumise (vegan) teaduslikud alused,

2.    Heaoluühiskonna haigused,  

3.    Taimetoitluse  praktilised võimalused,  

Kursuse hind 15 EUR;

Igas etapis ka praktiline pool: maitsmiseks erinevad taimetoidud ja kosutavad taimejoogid.

Registreerimine (alates 25.veebruarist) ja info 84silleke at gmail dot com; 5187588