Elusa šokolaadi vamistamine

Rohkem kui midagi muud, toetab kakao südant – kirjanduslikult, metafüüsiliselt ja vaimselt. Asteegi kutsusid kakaod yollotl eztli , mis tähendab „südame verd”. Kakao toetab terviklikku kardiovaskulaarset süsteemi, avab südame, toob meid taas meie loomuliku oleku juurde ja toetab meie intuitiivseid teadmisi emakese Looduse apteegiga.

Toorkakao on üks parimaid looduslikke supertoite oma mineraalainete sisalduse ja suurpäraste kombinatsioonide poolest. Väga palju häid omadusi kaob kakaost kuumutamisel, rafineerimisel ja töötlemisel. Väga paljudele on puhas looduslik toorkakao tundmatu.

Antioksüdandid: kakao sisaldab antioksüdante rohkem kui ükski teine toit kogu maailmas. Sisaldab polüfenoole, katehhiine ja epikatehhiine. Kakao sisaldab neid rohkem kui on leitud punasest veinist, viinamarjadest, mustikatest, graanatõuntest, goji marjadest või acaist.
Magneesium: Kakao tundub olevat Mg allikaks number üks. Mg on üks võimsamaid aluselisi mineraale. Mg toetab südant, tugevdab aju tööd, aitab kaasa tugevale peristaltikale (soolestiku tööle), leevendab menstruatsioonivaevusi, aitab üles ehitada tugeva luustiku, on tugevalt aluseline.

Toorkakao sisaldab oomega 6 rasvhappeid, kuumutatud kakao ja tavašokolaad poes sisaldab transrasvhappeid. Transrasvad aitavad kaasa põletikulistele protsessidele kehas. See on üks olulisemaid punkte tooršokolaad versus kuumtöödeldud šokolaad (ehk tavapoes tavaline šokolaad).

Tule valmistama ehtsat šokolaadi. Kakaovõi, kakao, mesi, pähklid-seemned. Kuivatatud puuviljad-marjad. Valmistada šokolaad ilma ühegi kunstliku E-aineta, ilma sojata (letsitiin), ilma piimata. Kasutades jaanikauna jahu ehk karobit saame valmistada šokolaadi ka lastele. Pehmed ja mahedad šokolaadid või tugevad ja tumedad – mis iganes meeldib.
Kakao maagilised omadused; kuidas tempereerida šokolaadi, kuidas valmistada šokolaadi smuutisid kakaoubadest, lastešokolaad.
Võimalus on kohe registreerides tellida endale kursuse toimumise ajaks tooršokolaadi komponente: kakaovõid ja kakaod, toorkakaouba, purustatud kakaooa tükikesi, kakaopastat, kommi- ja šokolaaditahvlite vorme.
Ühele inimesele hind ettergistreerimisel 400 krooni. Väikesed lapsed tasuta.
Kursust viivad läbi Sille – Sille on toitumisnõustaja, Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. On valmistanud puhtast toorainest komme ja maiustusi 10 aastat. Toortoitlane teist aastat.
Kristi – Pikaaegne suur šokolaadisõber ja tooršokolaadi valmistamise praktik.
Lapsi vaatab kursuse ajal Raili (20 a) – Railil on suur kogemus oma õdede-vendade hoidmisel alates sündimisest. Samuti lapsehoidja töökogemus ja lastesünnipäevade korraldmise ning läbiviimise kogemus. Lõpetanud balletikooli. Praegu töötab Raili lasteaias liikumisõpetajana ja õpib Tartus koolieelset pedagoogikat. Võite julgelt lapsed kaasa võtta.
Kursused toimuvad 02. okt. laupäeval kella 12-16 Tallinna lähedal Kõue rahvamajas ja 03. okt. pühapäeval Viljandimaal Morna külas.
Grupi suurus 12-15 inimest (+ lapsed).
Registreerimine ja info Sille 51 87588 sille84@hot.ee
Kristi 53 976773